Петиція
ПЕТИЦІЯ ПРО ДОЗВІЛ
ВИКОРИСТОВУВАТИ КАНАБІС

Ініціатором петиції виступила Українська Асоціація Медичного Канабісу. Петиція з пропозицією легалізувати в Україні використання канабіса в медичних і наукових цілях набрала необхідні 25 000 підписів для її розгляду комітетом Верховної Ради. Як свідчить парламентський портал, до півночі 13 березня петицію підписало 25 102 особи. Законодавчо Верховна Рада протягом трьох робочих днів повинна опублікувати на своєму сайті повідомлення про початок розгляду петиції.
Петиція вимагає законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабісу при хронічних болях і для лікування низки захворювань, зокрема хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, епілепсії, анорексії, герпесу, різних форм склерозу та інших.
Народних депутатів закликали через зміни в існуючому законодавстві створити належні умови для повноцінного застосування рослини у медичній і науковій діяльності. Серед ініціаторів документа народні депутати Георгій Логвинський, Мустафа Джемілєв, Олександр Опанасенко, Рефат Чубаров та інші. Всього законопроект підписано 102 народними депутатами України.
Глава Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун також висловилася на підтримку використання марихуани в медичних і наукових цілях і підтримала петицію.
Вже 20 травня Верховна Рада України зареєструвала проект "Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя", яким має бути законодавчо врегульовано використання медичного канабісу в медицині та науці. Повідомлення про це з’явилося на офіційному веб-порталі Ради. Законопроекту було присвоєно номер 10313.
Активісти мають звернулися до всіх політичних сил із закликом об'єднати зусилля задля невідкладного ухвалення законопроекту №10313 "Про забезпечення фундаментального права людини на життя", який має встановити правові рамки для використання канабісу в медицині та наукових дослідженнях. Активісти та небайдужі хочуть побачити бажання та готовність політичних партій відстоювати право людини на життя та захист свого здоров'я. Це цивілізаційний обов’язок держави – відповісти на вимогу вчених, лікарів і двох мільйонів медичних пацієнтів, що потребують лікування препаратами на основі канабісу. Очільник УАМК Геннадій Шабас заявив:
"Цей законопроект передбачає саме спосіб, як буде вирощуватися канабіс для фарміндустрії, хто буде цей процес контролювати, як і кому будуть лікарями виписуватися ці ліки з канабісу, і як це буде взагалі відбуватися в нашій державі. Це все має бути повністю врегульовано".
ПРИЄДНАТИСЯ ДО
ОРГАНІЗАЦІЇ

Щомісячний членський внесок 200 грн.