Відкрите звернення організацій громадянського суспільства щодо недопущення прийняття Проекту Закону № 2784

Відкрите звернення організацій громадянського суспільства щодо недопущення прийняття Проекту Закону № 2784

Додано 2020-02-20 / 259 переглядів
Редакція стверджує, що ця стаття не є пропагандою жодних переваг у використанні окремих наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, в тому числі пропагандою використання в медичних цілях наркотичних засобів, психотропних речовин, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, що пригнічують волю людини або негативно впливають на її психічний або фізичний стан. Стаття має виключно художню і культурну цінність та призначена для використання в наукових або медичних цілях або в освітній діяльності.
17 січня 2020 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №2784 (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними).
Примусове лікування людей із наркозалежністю є доведено неефективним, як і репресивна наркополітика в цілому, про що свідчать висновки наукових досліджень і публікацій. Серед тих наркозалежних, яких лікували примусово, вищий рівень рецидивів вживання, передозувань, смертності. Це не той підхід, який використовується в цивілізованому світі.
Разом із санкціями за ухилення від медичного огляду особою, яка не скоїла жодного правопорушення, примусове лікування – це порушення базових прав людини, до яких входить добровільність будь-яких медичних процедур.
Прийняття законопроекту спричинить різке погіршення умов життя невиліковно-хворих людей, які для полегшення болю потребують введення їм наркотичних знеболювальних засобів.
Закликаємо народних депутатів – авторів цього законопроекту та керівництво українського Парламенту дослухатись до експертної думки громадськості та відкликати Проект Закону №2784. Просимо Міністерство охорони здоров'я України висловити позицію щодо законопроекту в сфері компетенції.
Повний текст звернення: https://ulaf.org.ua/news/stop2784/
Підписати звернення: https://cutt.ly/QrMyG5F
РЕКОМЕНДОВАНІ СТАТТІ

ПІДПИСАТИСЯ
НА НОВИНИ