Марихуана може погіршити фертильність жінки: дослідження

Марихуана може погіршити фертильність жінки: дослідження
Марихуана може погіршити фертильність жінки: дослідження

Додано 2020-04-24 / 190 переглядів
Редакція стверджує, що ця стаття не є пропагандою жодних переваг у використанні окремих наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, в тому числі пропагандою використання в медичних цілях наркотичних засобів, психотропних речовин, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, що пригнічують волю людини або негативно впливають на її психічний або фізичний стан. Стаття має виключно художню і культурну цінність та призначена для використання в наукових або медичних цілях або в освітній діяльності.
Розуміння ролі, яку марихуана відіграє у зачатті та вагітності, не таке чітке та документально підтверджене, як можна було б сподіватися. Покладаючись на наукові дослідження, щоб розповісти історію, часто призводить до суперечливих повідомлень.
Наприклад, дослідження , проведене в 2018 році, виявило, що звичне вживання каннабісу знижує та змінює сперму у чоловіків; дослідження 2019 року суперечило цим твердженням, повідомляючи, що колишні та нинішні користувачі марихуани мають більший вміст сперми, ніж чоловіки, які ніколи не курили каннабіс.
Нові попередні дослідження, опубліковані Ендокринним товариством, додають до цього зростаючої групи досліджень. Використовуючи тварин, вчені виявили, що, коли яйцеклітини жінки піддавалися впливу ТГК - психоактивного канабіноїду в марихуані, - це гальмувало вагітність і вироблення життєздатних ембріонів. Чим вище рівень ТГК, тим сильніше він погіршує яйцеклітини, повідомляють дослідники.
"В даний час пацієнтам, які шукають лікування безпліддя, рекомендується не вживати каннабіс, але наукові докази, що підтверджують це твердження, слабкі", - заявила автор дослідження Меган Міснер у заяві. "Це ускладнює медикам належне консультування пацієнтів, які перебувають в умовах екстракорпорального запліднення".
Щоб зрозуміти цей взаємозв'язок, коров'ячі яйцеклітини отримували різні концентрації ТГК за рівнем терапевтичних та рекреаційних доз. Потім дослідники фіксували дані ооцитів у критичних точках ембріонального розвитку, аналізуючи, як ТГК впливає на дозрівання. Підвищення рівня ТГК призвело до ембріонів нижчої якості та зниження запліднення.
Це не перше дослідження, яке свідчить про те, що жінки, які проходять лікування фертильності, повинні відкласти марихуану. Жінки, які вживали марихуану під час лікування за допомогою технології допоміжного відтворення (АРТ), вдвічі частіше втратили вагітність, ніж ті, хто не вживав каннабіс. Ще одне дослідження, опубліковане на початку цього року, виявило, що жінки, які курили марихуану під час вагітності, негативно уповільнили ріст та розвиток немовлят.
Однак дослідження, проведене дослідниками університету Бостона, опитувало понад 4000 жінок, які намагалися зачати. Учасники заявили, що вони перебувають у стабільних стосунках і не застосовують лікування фертильності.
Згідно з результатами, вживання каннабісу мало мало впливу на шанси пари завагітніти. Це було справедливо і для жінок, і для чоловіків, оскільки чоловіків-партнерів також запитували про їх вживання канабіс, а в ньому взяли участь понад 1000 чоловіків.
ПІДПИСАТИСЯ
НА НОВИНИ