Індивідуальний імпорт канабісу в Бразилії продовжує зростати

Індивідуальний імпорт канабісу в Бразилії продовжує зростати

Додано 2020-08-06 / 29 переглядів
Редакція стверджує, що ця стаття не є пропагандою жодних переваг у використанні окремих наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, в тому числі пропагандою використання в медичних цілях наркотичних засобів, психотропних речовин, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, що пригнічують волю людини або негативно впливають на її психічний або фізичний стан. Стаття має виключно художню і культурну цінність та призначена для використання в наукових або медичних цілях або в освітній діяльності.
18 650 дозволів на ввезення незареєстрованих лікарських препаратів канабісу отримали пацієнти станом на кінець березня, повідомляє Marijuana Business Daily.
Такі розпорядження Національної агенції санітарного нагляду (ANVISA) на імпорт продукції швидко росли в минулому році, і хоча ця процедура призначена для використання у виняткових випадках, Бразилія стала найбільшим ринком в Латинській Америці.
Незареєстровані лікарські препарати канабісу, незалежно від змісту ТГК, можуть бути імпортовані окремими пацієнтами і тільки після того, як лікар і ANVISA підписали контракт.
Агентство охорони здоров'я не обмежує продукти тільки КБД, але на практиці КБД становить більшу частину імпорту.
Протягом першого кварталу 2020 року майже 3000 пацієнтів отримали дозвіл на імпорт незареєстрованих продуктів, що на 25% більше в порівнянні з попереднім кварталом і на 123% більше у порівнянні з тим же періодом 2019 року.
Дозволи, видані до 2019 року, спочатку діяли протягом одного року, але раніше цього року орган охорони здоров'я автоматично продовжив дію ще на 12 місяців.
За оцінками MJBizDaily, максимальне число пацієнтів, яким дозволено ввозити, на кінець березня становила 11 317 осіб.
Цей тип доступу до незареєстрованої продукції часто називають «використання з міркувань співчуття» – він набув значного поширення у всьому регіоні.
Це, безумовно, добре, але є недоліки – доставляти такі продукти окремим пацієнтам складно, неефективно.
В кінці 2019 року Бразилія затвердила нові правила, що дозволяють продуктам канабісу без доведеної ефективності шляхом клінічних випробувань отримувати «санітарний дозвіл», дійсний в перші роки комерціалізації.
На відміну від незареєстрованих продуктів, що імпортуються окремими пацієнтами, вони можуть бути зроблені всередині країни, і дозволені до поширення в аптеках.
Нові правила вступили в силу в березні і викликали ентузіазм в галузі. Але до сих пір очікування того, що «санітарні дозволи» розширять доступ і можливості для бізнесу не виправдалися.
16 липня ANVISA повідомила MJBizDaily, що на даний момент відповідно до правил затверджений тільки один продукт, і у агентства не було жодної заяви, що очікує розгляду.
Хоча доведена ефективність за допомогою клінічних випробувань не потрібна в перші роки комерціалізації цих продуктів, бразильським агенством охорони здоров'я встановлені інші вимоги до фармацевтичної якості, в тому числі:
Сертифікація належної виробничої практики. Дані, які підтверджубть, що якість продукту залишається стабільною протягом усього терміну придатності в кліматичних умовах, властивих Бразилії.
Схвалення таких продуктів може бути надано не більше ніж на п'ять років, включаючи можливі продовження.
Після п'ятого року компанія має довести ефективність і безпеку, а медичний продукт канабісу має бути зареєстрований, як будь-які звичайні ліки, або видалений з ринку.
РЕКОМЕНДОВАНІ СТАТТІ

ПІДПИСАТИСЯ
НА НОВИНИ