Ендоканабіноїдна система діє як регулятор імунного гомеостазу в кишечнику

Ендоканабіноїдна система діє як регулятор імунного гомеостазу в кишечнику
Ендоканабіноїдна система діє як регулятор імунного гомеостазу в кишечнику

Додано 2020-03-06 / 316 переглядів
Редакція стверджує, що ця стаття не є пропагандою жодних переваг у використанні окремих наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, в тому числі пропагандою використання в медичних цілях наркотичних засобів, психотропних речовин, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, що пригнічують волю людини або негативно впливають на її психічний або фізичний стан. Стаття має виключно художню і культурну цінність та призначена для використання в наукових або медичних цілях або в освітній діяльності.
Науковці давно знали, що капсаїцин (найважливіша складова гострого перцю) має протизапальну дію на кишечник. Механізми такого ефекту залишались невідомими.
Ендогенні канабіноїди (канабіноїди, що природньо виробляються у організмі людини) діють на ті ж самі рецептори як і фітоканабіноїди (канабіноїди, що виробляються в коноплях) та мають ключову роль у підтриманні імунного здоров'я у кишечнику.
Дослідники з'ясували, що канабіноїди підвищують кількість макрофагів, які в свою чергу пригнічують імунну відповідь.
Науковці також показали, що капсаїцин активує TRPV1 канали, що приводить до локального підвищення рівня ендоканабіноїдів у кишечнику та таким чином запобігає запаленню.
ПІДПИСАТИСЯ
НА НОВИНИ