Понад 80% пацієнтів вважають, що лікарі не обізнані щодо медичного канабісу

Понад 80% пацієнтів вважають, що лікарі не обізнані щодо медичного канабісу
Понад 80% пацієнтів вважають, що лікарі не обізнані щодо медичного канабісу

Додано 2020-08-20 / 30 переглядів
Редакція стверджує, що ця стаття не є пропагандою жодних переваг у використанні окремих наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, в тому числі пропагандою використання в медичних цілях наркотичних засобів, психотропних речовин, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, що пригнічують волю людини або негативно впливають на її психічний або фізичний стан. Стаття має виключно художню і культурну цінність та призначена для використання в наукових або медичних цілях або в освітній діяльності.
Дослідники з Університету Вермонта виявили, що менше 20% пацієнтів вважають, що їх лікарі є «хорошим джерелом» інформації щодо застосування канабісу в медицині.
Дослідники опитали 1 009 пацієнтів первинної медико-санітарної допомоги в Вермонті в віці 18 років і старше, середній вік склав 51 рік. Всі відповіді були анонімними, всі учасники жили в штаті Вермонт.
Пацієнтів питали про використання продуктів КБД і ТГК, про те, наскільки вони були корисними при різних захворюваннях, про загальні знання щодо цих сполук, передбачуваних знаннях свого лікаря і про будь-які проблеми, пов'язані з легалізацією канабісу.
В цілому, дослідники виявили, що тільки 18% пацієнтів вважали, що лікар, який рекомендував канабіс, є «хорошим джерелом інформації щодо конопель». Для декого це може здатися несподіваним, особливо з урахуванням того, що медичне використання врегульовано в штаті з 2004 року.
І це не поодинокі випадки. Попередні опитування медичних працівників, проведені як в США, так і в Канаді, незмінно давали аналогічні результати. Більш того, дослідження 2017 року показало, що понад 75% деканів навчальних програм медичних шкіл в США кажуть, що їхні випускники погано підготовлені до того, щоб відповідати на питання пацієнтів про медичну марихуану.
Незважаючи на це, більшість респондентів опитування вважали, що продукти канабісу або «дуже», або «певною мірою» корисні для лікування больових симптомів і депресії. Пацієнти також повідомляли про використання канабіноїдів для лікування мігреней і артритів, проблем зі сном.
«Результати нашого дослідження ставлять важливі питання, які необхідно вивчити в майбутньому», – пишуть автори дослідження. «З огляду на те, що пацієнти вважають, що їхні постачальники не можуть бути адекватним джерелом інформації про канабіноїди, було б цікаво вивчити думку постачальників первинної медичної допомоги і зрозуміти, як змінити ситуацію».
«Подальші дослідження повинні розглянути питання про те, як допомогти медичним працівникам вести інформовані розмови про ризики та переваги канабісу, особливо в умовах хронічного болю».
ПІДПИСАТИСЯ
НА НОВИНИ