Афіна. Жінки проти раку

Афіна. Жінки проти раку
Афіна. Жінки проти раку

Додано 2020-02-25 / 315 переглядів
Редакція стверджує, що ця стаття не є пропагандою жодних переваг у використанні окремих наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, в тому числі пропагандою використання в медичних цілях наркотичних засобів, психотропних речовин, нових потенційно небезпечних психоактивних речовин, нарковмісних рослин, що пригнічують волю людини або негативно впливають на її психічний або фізичний стан. Стаття має виключно художню і культурну цінність та призначена для використання в наукових або медичних цілях або в освітній діяльності.
Останнім часом почали значно більше говорити про рак, створюється державна стратегія боротьби з онкозахворюваннями, у програму медичних гарантій включено послуги, важливі для раннього виявлення раку та лікування цього захворювання. Але також останнім часом старанно замовчується тема медичного канабісу.
На Форумі онкопацієнтів, що відбувся у Всесвітній день боротьби проти раку, ми задали питання про те, чи підтримує легалізацію медичного канабісу, голові підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Валерію Зубу.
На що отримали відповідь, що це зараз не на часі, суспільство не готове. Очільниця Міністерства охорони здоров'я України Зоряна Скалецька панічно уникає відповіді на питання про медичний канабіс.
Ще у вересні це питання для МОЗ було суто технічним і вимагало виключно перепогодження документації (через новий склад уряду), але тепер вирішувати, чи отримають пацієнти доступ до ліків, вважають своїм виключним повноваженням у ... МВС, при гнітючій тиші з боку профільного міністерства. "Ті, хто хочуть, потерплять", "не треба прикриватись онкохворими", оце все.
Ми, пацієнти із діагнозом рак, хочемо отримати відповіді на питання, - яке саме "суспільство" вирішує матимемо ми доступ медичного канабісу? Чому нас викидають за межі цього суспільства? Адже ми теж є його частиною, і доволі чисельною. Чому за нас вирішують ті, хто поки що сам не зіштовхнувся з проблемами, з якими живемо ми?
Закликаємо президента, членів уряду, народних депутатів України дослухатись до нашої думки та дбати про права людини, не забуваючи про вразливі верстви населення та не допускаючи дискримінації онкохворих!
ПІДПИСАТИСЯ
НА НОВИНИ